Новопсковська районна рада

Заклади освіти на карантині – діти без батьківського контролю

Переглядів: 3253

Заклади освіти на карантині – діти без батьківського контролю.

Спалах СOVID-19 став серйозним випробуванням для людства. Коронавірус став справжньою бідою 2020 року : країни закриваються, вводять надзвичайний стан.                        

Проте, батькам слід пам’ятати, що наразі навчальні заклади закриті на карантин, тож вільного часу у дітей вдосталь  і вони проводять своє дозвілля так, як вважають за потрібне. Але така поведінка може призвести до травмування, опіків, інших нещасних випадків та порушень чинного законодавства. Діти – майбутнє нації, тому їх здоров’я повинно стати чи не найголовнішим об’єктом піклування як суспільства, так і держави. Разом з тим все більшої масштабності набирає одна з головних проблем сьогодення – споживання дітьми, підлітками та молоддю спиртних напоїв. Адже алкоголь особливо активно впливає на організм, що не сформувався, поступово руйнуючи його.                               

В даний час розпиття алкогольних та слабоалкогольних напоїв неповнолітніми є дуже актуальною темою, адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я Україна займає перше місце серед досліджених країн світу по вживанню дітьми та підлітками алкоголю та куріння. За вчинення незначних адміністративних проступків, серед яких і розпиття алкогольних напоїв, в тому числі і пива, або поява в п’яному вигляді в громадському місці неповнолітні несуть відповідальність з 16 річного віку.                       

За розпивання спиртних напоїв на вулиці, стадіоні, у сквері, парку, усіх видах громадського транспорту і за появу в нетверезому стані в громадських місцях, складається протокол на неповнолітнього за статтею 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою попередження або накладення штрафу від 1 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.                                                             

Якщо неповнолітньому не виповнилось 16 років, то за розпивання ним спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п’яному вигляді, відповідальність несуть його батьки за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме «невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей», що тягне за собою попередження або накладення штрафу від 50 до 100 н.м.д.г, на сьогодні це до 1700 гривень.                             

Також, за вчинення незначних проступків у віці від 16 до 18 років до неповнолітнього можуть бути застосовані такі заходи впливу як: зобов’язання публічно або в іншій формі попросити вибачення, попередження, догана або сувора догана, передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.   

Варто знати й те, що доведення неповнолітнього до стану алкогольного сп’яніння батьками неповнолітнього, особами, які їх замінюють, або іншими особами – тягне за собою накладення штрафу.                                                                                                                    

Пам’ятайте, що законодавством заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів, особам, які не досягли 18 річного віку.  

Продавець такої продукції зобов’язаний отримати від покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється

За продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну до суб’єкта господарювання застосовується штраф та анульовується ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності та сплачує штраф.         

Тож у період вимушеного відпочинку від навчання, Пам’ятайте – безпека ваших дітей у ваших руках!

Нагадуємо, що правову консультацію можна отримати:

- зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД: 0 800-213-103, робочий телефон відділу Новопсковське бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: 0997430378;

- скориставшись правничою вікіпедією WikiLegalAid;

- надіславши запитання на електронну адресу Бюро правової допомоги: Novopskovske@legalaid.lg.ua.

 Пам’ятайте, що карантин – це не перешкода для отримання правової допомоги від держави, бережіть своє здоров’я.



« повернутися до списку новин