Символіка району
ГЕРБ НОВОПСКОВСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Затверджений рішенням
Новопсковської районної ради
від 22.06.2001 року №16/6
ОПИС ГЕРБА
Герб Новопсковського району Луганської області складається із великого та малого щитів.
Великий щит розділений горизонтально на дві частини хвилеподібною стрічкою. У верхній частині над малим щитом на золотому полі горизонтально розміщена лезом вгору козацька шабля, ручка справа (при погляді від глядача). В нижній частині під малим щитом на блакитному полі розміщені в ряд три золоті бджоли.
Малий щит - це малий герб Новопсковського району. За його основу взятий герб Острогожського полку. Великий щит обрамлений двома золотими колосками, які сполучені двічі обвитою жовто-блакитною стрічкою. В лівій нижній частині три квітки півонії вузьколистої (воронцю), у правій нижній частині гроно червоних ягід калини утримує перевита з золотим колосом жовто-блакитна стрічка.
В нижній частині під великим щитом глек, з якого виливається вода.
На девізній жовто-блакитній стрічці під великим щитом напис «Новопсковський район», який вказує на належність герба.
ТЛУМАЧЕННЯ ВИКОРИСТАНИХ В ГЕРБІ КОЛЬОРОВИХ
РІШЕНЬ, СИМВОЛІВ, ЗОБРАЖЕНЬ
Герб Новопсковського району Луганської області виконаний з врахуванням традицій та досвіду вітчизняної геральдики, з урахуванням елементів історичної спадкоємності.
Використані гербові зображення - козацька шабля, сніп, бджоли, гроно калини, квіти півонії вузьколистої (воронцю), глек, колоски мають природний вигляд.
Використані кольори:
блакитний - символізує велич, красу, ясність;
зелений – надію, добробут, свободу, родючість;
золото - означає силу, багатство, зіркість, чистоту.
Сніп достатку - віковічна мрія людини праці, обвитий червоною стрічкою, яка символізує велич і повагу людської праці її продуктивність.
Козацька шабля - означає історичне минуле нашого краю.
Синя хвилеподібна стрічка символізує річку Айдар, що протікає по території району і є його животворною силою.
Зелене поле малого щита показує на традицію сільськогосподарського напрямку району та наявність багатої рослинності, родючість землі, символізує наш край, як частину Слобожанщини.
Червоні ягоди калини, квіти півонії вузьколистої (воронцю) та жовто-блакитна девізна стрічка вказують на причетність району до України.
Бджоли - символ працелюбності.
Глек з якого виливається вода - показує, що на території району є джерела цілющих мінеральних вод.
ПРАПОР НОВОПСКОВСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Затверджений рішенням
Новопсковської районної ради
від 22.06.2001 року №16/7
ОПИС ПРАПОРА
Прапор Новопсковського району Луганської області - прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 2:3 блакитного кольору, прикріплене з одного боку до древка (або шнура).
У центрі прапора – малий герб Новопсковського району, виконаний в пропорціях і кольоровому рішенні затвердженого герба, на зеленому полі якого зображено сніп достатку, обвитий червоною стрічкою. За його основу взятий герб Острогожського полку, який в XVІІ ст. був частиною Слобідської України і до складу якого в XVІІ ст входила територія нинішньої Новопсковщини.
Навершя древка – це металева композиція у вигляді гостроконечного шишака.
Прапор з трьох сторін обрамлений золотими торочками.
На прапорі прикріплені дві золоті смужки, до яких кріпляться дві золоті китиці. Довжина стрічок з китицями становить половину ширини полотнища.
Древко прапора виготовлене з дерева і має коричневий колір.
ТЛУМАЧЕННЯ СИМВОЛІВ ПРАПОРА
Малий герб Новопсковського району розміщений в центрі полотнища і знаменує поєднання прапора і затвердженого герба Новопсковського району.
В центрі щита малого герба на зеленому полі розміщено сніп достатку, багатство наших ланів, обвитий червоною стрічкою, яка символізує велич і повагу людської праці, віковічну мрію хліборобів. В основу малого герба Новопсковського району взятий герб Острогожського полку, який в XVІІ ст. був частиною Слобідської України і до складу якого входив наш край.
Зелене поле малого щита показує на переважність сільськогосподарського напрямку району та наявність багатої рослинності, родючість землі і символізує наш край, як частину Слобожанщини.
Зелений колір – відображає надію, достаток, свободу, родючість землі.
Блакитний колір полотнища символізує велич, красоту і ясність.
Вбрання прапора (золоті стрічки, стрічки та китиці) – символ миру і злагоди, символ багатства і величі.