Новопсковська районна рада

Важлива інформація

До 1 квітня 2017 року електронні декларації мають заповнити особи, які відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При заповненні декларацій за 2016 рік застосовується розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на 1 січня 2016 року (1378 гривень). Також, з 1 січня 2017 року суб’єкти декларування мають повідомляюти НАЗК про суттєві зміни у своєму в майновому стані, якщо отриманий ними дохід, придбане майно перевищують суму у розмірі 50 прожиткових мінімумів (станом на 01.01.2017- 80 тис. гривень), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Інфографіка: суб’єкти другої хвилі е-декларування 

Національне агентство з питань запобігання корупції звертає увагу на те, що з 1 січня 2017 року розширилось коло суб’єктів е-декларування. Повний перелік суб’єктів е-декларування “другої хвилі” міститься в положеннях Закону України «Про запобігання корупції», зі змінами відповідно до Закону України “Про Вищу раду правосуддя” від 05.01.2017 р.

В НАЗК працює інтерактивна голосова допомога щодо е-декларування

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляє про початок роботи цілодобової інтерактивної голосової допомоги щодо технічної підтримки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. На питання, пов’язані із заповненням е-декларацій, можна отримати відповіді за номером телефону: (+38 044) 200 06 94.

Інтерактивним меню телефонної лінії передбачено, що на першому етапі користувач, який зателефонував на лінію підтримки, обиратиме: технічного характеру його питання чи - стосується заповнення декларації. В подальшому меню відкриває низку напрямків, які надають користувачеві можливість дізнатися саме про те, що цікавить. Серед цих напрямків: порядок реєстрації на порталі та подачі декларації; порядок зміни цифрового підпису, авторизація з використанням захищеного носія. Також користувачам надаються рекомендації, що робити, якщо не вірно зазначена електронна адреса або не надходить лист-підтвердження авторизації. Для вирішення інших питань – у робочий час, з 9:00 до 18:00, є можливість зв’язатися з оператором.

Нагадаємо, що до 1 квітня 2017 року електронні декларації мають заповнити особи, які відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також особи, які для цілей цього Закону є або прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Національне агентство з питань запобігання корупції акцентує увагу, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII внесені зміни до інформації, що зазначається в декларації.

Так, внесено зміни до статті 46 Закону України «Про запобігання корупції», а саме: з 1 січня 2017 року при зазначенні відомостей про цінне рухоме майно, отримані (нараховані) доходи у вигляді подарунків, наявні грошові активи, фінансові зобов’язання, видатки та правочини встановлений Законом поріг декларування визначається у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня звітного року (на 01.01.2017- 1600 гривень). Такі зміни стосуються подання декларацій за 2017 рік.

При цьому слід зазначити, що при заповненні декларацій за 2016 рік застосовується розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на 1 січня 2016 року (1378 гривень). Також, з 1 січня 2017 року суб’єкти декларування повідомляють НАЗК про  суттєві зміни у своєму в майновому стані (частина друга ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»), якщо отриманий ними дохід, придбане майно перевищують суму у розмірі 50 прожиткових мінімумів (станом на 01.01.2017- 80 тис. гривень), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.