Новопсковська районна рада

Правоохоронні органи інформують

Розгляд звернень громадян та запитів на публічну інформацію – важливий напрям роботи прокуратури

Розгляд звернень громадян та запитів на публічну інформацію – один із важливих напрямів діяльності прокуратури, який є засобом відстоювання громадянами своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

Протягом 6 місяців 2018 року до Новопсковського відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області надійшло 50 звернень фізичних та юридичних осіб (з них 3 дублетні звернення). За результатами розгляду, 19 звернень направлено до інших відомств для вирішення, 1 звернення приєднано до матеріалів кримінального провадження (у якому надано роз’яснення), по 27 зверненням (по 3 дублетним) надано роз’яснення.

Повторні звернення Новопсковським відділом, у вищевказаний період, не розглядались.

На особистому прийомі у Новопсковському відділі прийнято 12 письмових звернень громадян.

Усі звернення розглянуті прокуратурою у встановлені строки з наданням заявникам обгрунтованих відповідей.

Крім того, протягом 6 місяців 2018 року до Новопсковського відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області запити про надання публічної інформації не надходили.

 

 

Прокурор Новопсковського відділу                                                   Білик О.М.

 

Оголошення
(дата оприлюднення 05.03.2018)

Новопсковський відділ Старобільської місцевої прокуратури Луганської області повідомляє, що 23 березня 2018 року з 11 до 13 години буде здійснюватися прийом громадян першим заступником прокурора Луганської області старшим радником юстиції Мичкою Віталієм Івановичем в приміщенні Новопсковського відділу Старобільської місцевої прокуратури за адресою: вул. Українська, 22, пгт. Новопсков, Луганська область.

Повідомити про прибуття на особистий прийом, просимо за телефоном 2-11-47.

 

 

У Новопсковському відділі Старобільської місцевої прокуратури проведено спільну координаційну нараду керівників правоохоронних органів району «Про стан протидії злочинності та корупції на території Новопсковського району за підсумками  I  півріччя 2017 року»

Дата оприлюднення: 18.07.2017

13.07.2017 у Новопсковському відділі Старобільської місцевої прокуратури під керівництвом першого заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури за участю керівників правоохоронних органів Новопсковського району проведено спільну координаційну нараду «Про стан протидії злочинності та корупції на території Новопсковського району за підсумками I півріччя 2017 року».

Встановлено, що протягом минулого періоду поточного року завдяки вжитим заходам, у тому числі, спільного характеру, відбулися позитивні зрушення в організації роботи щодо профілактики та протидії злочинності та корупції, активізовано роботу щодо стану досудового розслідування та  розкриття окремих категорій кримінальних правопорушень, у тому числі на пріоритетних напрямках діяльності (у земельній сфері, охорони навколишнього природного середовища, у сфері корупції, тощо), забезпечено реалізацію та недопущення порушень конституційних прав і свобод учасників кримінального провадження, інші позитивні зрушення.

Протягом 1 півріччя 2017 року у Новопсковському ВП ГУНП зареєстровано 975 заяв та повідомлень про вчинені злочини та інші  події  проти 1045 ( 1 півріччя 2016 року), з яких відомості внесено до ЄРДР у 121 кримінальному провадженні, що на 26,2% менше ніж у 1 півріччі 2016 року (164), що є позитивною тенденцією.

 На 53,6% зменшилась кількість вчинених злочинів невеликої тяжкості (26 проти 56), у 1 півріччі 2017 року наявна позитивна тенденція щодо зменшення вчинення тяжких злочинів, тобто на 24,6% (43 проти 57), щодо злочинів середньої тяжкості, то  показники залишаються на рівні  минулого року (49 та 49).

 На  57,1 % зменшилась кількість злочинів проти життя та здоров’я особи  (з 21 до 9), не мали місце злочини  проти волі, честі та гідності особи, як в поточному, так і в минулому році, на  72,7 % знизилась кількість злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян (3 проти 11), на рівні зберігається тенденція кількості облікованих злочинів, вчинених групою осіб (3 проти 3).

Вжиті заходи з метою  профілактики та запобігання злочинності сприяли  тому, що у I-му півріччі 2017 року  у  районі не вчинено  жодного  грабежу, розбійного нападу,   незаконного позбавлення   волі  або  викрадення людини, фактів вимагання, тощо.

Кількість крадіжок зменшилась на 50% (28 проти 56), зменшилась кількість шахрайств  (з  24 до 10).

Рівень розкриття кримінальних правопорушень за результатами  досудового розслідування у Новопсковському районі найвищий в області  та  складає - 72,2 % ( середньообласний 42,4%).

З метою стабілізації оперативної обстановки на території обслуговування  Новопсковського району  галузевими  службами  та   відділами    систематично     проводились оперативно-профілактичні заходи, здійснювались відповідні публікації у місцевих ЗМІ,  однак  не вдалось  допустити   росту деяких видів злочинів,  у тому числі особливо тяжких.

Так, на території Новопсковського району Луганської області у 1 півріччі 2017 року  скоєно  3 особливо тяжких злочини   ( 1- за ч.2 ст.121 КК України, 2 – за  ч.1 ст.115 КК України), тоді як за аналогічний період 2016 року - 2.

Скоєні  протягом  минулого періоду поточного року 2 умисних вбивства розкриті. 

На 62% (з 8 до 13) збільшилась кількість зареєстрованих злочинів проти громадської безпеки,  в основному за рахунок збільшення злочинів, пов’язаних з незаконним  придбанням та зберіганням зброї та боєприпасів ( ст.263 КК України), що є передусім свідченням активізації роботи працівників поліції щодо виявлення злочинів вказаної категорії.

Разом з тим, на 33,3 % більше злочинів, скоєно неповнолітніми (4 проти 3). Одним із чинників дитячої злочинності є недостатній рівень попереджувальної та виховної роботи  серед дітей з боку службових осіб органів державної   системи профілактики.

Крім того на 127,3%  відбулось збільшення злочинів, скоєних особами у стані алкогольного сп’яніння (25 проти 11),  на 25% більше обліковано злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли злочини  (з 28 до 35), що потребує вжиття додаткових заходів.

На 17%  більше виявлено злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, однак через недостатньо ефективну роботу оперативних підрозділів не викривались злочини, пов’язані зі збутом наркотичних засобів, як протягом  минулого періоду поточного року  так  і  у I-му півріччі  2017 року.

Потребує активізації робота   направлена  на   належний    стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях пов’язаних з  шахрайствами   з використанням банківських карток потерпілих, до цього часу   жодного   злочину цієї категорії не розкрито, обвинувальні акти до суду не спрямовувались.

Протягом минулого періоду 2017  року  до суду  направлено 4  обвинувальних акти у кримінальних  провадженнях з ознаками корупції про вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст.364 КК України, ч.1 ст.369 КК України, однак, правоохоронцями не виявлялись факти отримання  неправомірної   вигоди  та  інші   види  службових   злочинів.

 Також, потребує активізації діяльність у сфері виявлення  кримінальних правопорушень у сфері економіки, насамперед це стосується   захисту інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері, у тому числі при закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти та активізації досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які перебувають на залишку у службовій сфері.  Потребує налагодження роботи щодо виявлення випадків декларування недостовірної інформації, неподання декларацій осіб, уповноважених на  виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У  сфері незаконної порубки  лісу до суду  з  обвинувальними  актами    направлено   6   кримінальних проваджень та  5 – перебуває у  провадженні, крім того на цей час проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні у сфері незаконного водокористування за ознаками кримінального правопорушення,  передбаченого  ч.2 ст. 240 КК України.

На підставі зазначеного, не зупиняючись на певних досягненнях у боротьбі зі злочинністю за результатами роботи у I-му півріччі 2017 року, визначені  проблемні питання і тенденції у криміногенній обстановці на території Новопсковського району,  спільні шляхи їх подолання, та відповідні заходи на наступний період.

 

 

Начальник Новопсковського відділу

Старобільської місцевої прокуратури                                                   Є.О. Сукач

 

 

Дата оприлюднення: 09.06.2017

Завдяки принциповій позиції Новопсковського відділу Старобільської місцевої прокуратури
ґвалтівника засуджено до 4 років позбавлення волі

Новопсковським відділом Старобільської місцевої прокуратури підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно мешканця смт. Новопсков за фактом зґвалтування.

Встановлено, що 33-річний чоловік, прагнучи задовольнити свою статеву пристрасть, долаючи здійснюваний фізичний опір потерпілої, пов'язаний з небажанням вступати з ним в статеві зносини, застосувавши фізичне насильство, проти волі потерпілої здійснив з нею насильницькі статеві зносини, спричинивши їй при цьому тілесні ушкодження.

25.01.2017 вироком Новопсковського районного суду вказаного громадянина визнано винним та призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.

Не погоджуючись з даним вироком суду, маючи принципову позицію, Новопсковським відділом Старобільської місцевої прокуратури внесено апеляційну скаргу у зв’язку з м’якістю призначеного покарання Новопсковським районним судом.

12.04.2017 вироком апеляційного суду Луганської області апеляційну скаргу прокурора задоволено повністю, чоловіку призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі.

 

Начальник Новопсковського відділу                                                                                                           Є.О. Сукач