Новопсковська районна рада

відділ Новопсковське бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує

Переглядів: 737

Відділ Новопсковське бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

Ні булінгу!

У кожної людини є право - любити іншого, або не любити, поважати, або не поважати ... Але ні у кого немає права бити людину по обличчю – нехай навіть просто словесно.                                                       

Булінг (від англ. bully - насильник). Погодьтеся, страшно звучить? Але справа навіть не в звучанні, а в тому, що це явище оточує нас всюди - в кожному навчальному закладі, і найстрашніше - те, що воно несе за собою надзвичайно негативні наслідки. Скільки разів життя підлітків було знівечене через те, що «звичайні учні школи» вирішили запостити в свій профіль соціальної мережі смішний контент про однокласника чи «розібратись» після уроків.                                                                                                              

Кожна друга дитина зазнає знущань саме у школі. Більшість дітей про це не розповідає, а вчителі дізнаються лише про 4% цих випадків.                                                  

Отже, булінг – це здійснення тривалого фізичного або психологічного насилля, яке не має характеру самозахисту, з боку одного індивіда або цілої групи щодо іншого індивіда, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.                                                                                    

Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини, поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.     

Підліток – вже не дитина, але ще не дорослий, тому виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу.            

Крім того повідомляємо, що законодавчими змінами розширено категорію дітей як суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу. Отримати відтепер її зможуть не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (як було дотепер), а усі діти.

 

Нагадуємо, що головні спеціалісти Новопсковського бюро правової допомоги Старобільського МЦ з надання БВПД знаходяться за адресою: Луганська область, смт. Новопсков, вул. Українська, 114.« повернутися до списку новин